Špička v kategorii UL letadel
5/5

Raid Mermoz wrap – 3. vydání

Jsou to již tři roky, co měli piloti VL3 Evolution poprvé možnost zúčastnit se výjimečné letecké akce Raid Mermoz.

Jsou to již tři roky, co měli piloti VL3 Evolution poprvé možnost zúčastnit se výjimečné letecké akce Raid Mermoz. Pojďme se společně ohlédnout za akci v roce 2022 a podívat se na velký úspěch 3. ročníku.

Proč právě Mermoz? Akce je pojmenována po Jeanu Mermozovi, francouzském letci, který ve věku 35 let zmizel v Atlantickém oceánu. Jako hrdinu ho vnímali i další piloti, mimo jiné legendární Antoine de Saint-Exupéry.

Letošní ročník začal 7. května v Challes-les-eaux ve Francii a trval 11 dní. Nejvzdálenějším místem, kam se letělo, byla Dakhla v Maroku, vzdálená přes 8000 km. Vzhledem k současné celosvětové situaci omezující vstup do Senegalu a Mauretánie musel být letový plán mírně upraven, což však nezabránilo účasti více než 50 pilotů různých národností.

Skupina byla rozdělena do 7 různých letových formací po 2 až 5 letadlech a během Raid Mermoz 2022 měla možnost vidět Alpy, Gibraltar, Středozemní moře, pohoří Atlas a saharskou poušť. „Obrovský dík patří všem účastníkům, mým spolupracovníkům na akci, týmu Orga, letištním dispečerům, dvěma marockým velvyslancům; prostě všem, kteří pomohli tuto neuvěřitelnou akci opět uskutečnit,“ řekl Olivier Ronveaux, koordinátor Raid Mermoz.

Zeptejte se nás...

Jsme tady a odpovíme vám emailem

Podílového vlastnictví?

Máte k dispozici svoje letadlo VL3 za část pořizovacích nákladů a výhody téměř jako jediný majitel.