Špička v kategorii UL letadel
5/5

Evolution Aircraft spojuje síly s JMB

Společnost JMB převezme výrobu letounů Evolution ve svém závodě v České republice.

Tohle musíte vidět! Společnost JMB Aircraft oznámila, že uzavřela dohodu o spolupráci s výrobcem čtyřmístného letounu Evolution, který je vyroben z kompozitních materiálů a poháněn turbínou.

„S Jean-Marie jsme o možnosti spojení sil jednali více než čtyři roky. Letos jsem konečně navštívil výrobní závod v Chocni a to, co jsem viděl, na mě udělalo velký dojem,“ uvedl Robert Wolstenholme, generální ředitel společnosti Evolution Aircraft.

Společnost JMB převezme výrobu letounů Evolution ve svém závodě v České republice a bude také pomáhat s prodejem a marketingem. Část společnosti Evolution Aircraft sídlící ve Spojených státech se bude zabývat výzkumem, vývojem, servisem a údržbou.

„Myšlenkou bylo vyrobit mini PC-12, a když jsem poprvé letěl s Evolutionem, našel jsem přesně to, co jsem hledal, hned jsem věděl, že je to prostě ‘BINGO’.“ dodal Jean-Marie Guisset, generální ředitel společnosti JMB Aircraft.

Delší verze rozhovoru je k dispozici na Youtube kanálu @hirnklempner. Zůstaňte naladěni na další informace, které se brzy objeví.

Zeptejte se nás...

Jsme tady a odpovíme vám emailem

Podílového vlastnictví?

Máte k dispozici svoje letadlo VL3 za část pořizovacích nákladů a výhody téměř jako jediný majitel.