Design letadla

Design letadla Vnější vzhled letadla vám vytvoříme podle vašich představ. Můžete si navrhnout vlastní vzhled nebo se nechat insipirovat následujícícmi návrhy.  

Přelet Atlantiku z Evropy do USA

Let s letadlem VL3 z Evropy do Ameriky na výstavu Oshkosh Přelet Atlantického oceánu z Evropy do Spojených států přes Faerské ostrovy, Grónsko a Kanadu a poté zase nazpět. To byla výzva 🙂 Celá trasa tam i nazpět zabrala 40 letových hodin a 6 mezipřistání. Vetšina letu byla nad severním Atlantikem. Více také na www.vl3-challenge.eu

Letadlo

Koncepce letadla VL-3 EVOLUTION je ultralehký, aerodynamicky řízený, jednomotorový dolnoplošník klasické koncepce se zatahovacím nebo pevným tříkolovým podvozkem příďového typu a se dvěma pilotními sedadly vedle sebe. Letoun je certifikován podle předpisu UL-2 Letecké amatérské asociace České republiky pro max. vzletovou hmotnost 450 kg, resp. 472,5 kg se záchranným zařízením.

Interiér

Interiér letadla VL3 Evolution Pro interiér lze volit z různých druhy potahových materiálů a mnoho možností výbavy. Pro konkrétní specifikaci nás prosím kontaktujte.

Kokpit

Kokpit letadla Pro rozložení přístrojů v kokpitu využíváme osvědčené ergonomické uspořádání. Na vaše přání však  lze rozložení přístrojů navrhnout podle vašich představ. Avionika Vybavení kokpitu letovými přístroji je zcela dle vašeho přání. Nejčastěji zastavujeme avioniku Garmin a Dynon.